środa, 16 stycznia 2019
Strona główna
Masz pytania? Infolinia RODO:
22 487 86 70 lub +48 724 570 436

Promocje Pokaż/ukryj

PAKIET UE (RODO): DOKUMENTACJA + E-SZKOLENIE Z CERTYFIKACJĄ 5 OSÓB + CONSULTING PRAWNY - 199 zł + 23% VAT
199 PLN 799 PLN

Biura rachunkowe - Pakiet RODO: Dokumentacja + E-szkolenie z Certyfikacją 5 osób + Rejestry Czynności + Consulting Prawny - 189 zł +23% VAT
189 PLN 750 PLN

AUDYT + SZKOLENIE W SIEDZIBIE + WDROŻENIE - od 7990 zł + 23% VAT
7900 PLN 20000 PLN





Business Woman in Office

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty zapraszamy na infolinię, pon.- pt. w godz. 9 -17, tel.: 22 487-86-70 lub +48 724 570 436

Dział Sprzedaży:

zapytanie@rbdo.pl

Dział Prawny:
faq@rbdo.pl

Biuro RBDO
ul. Kopalniana 22a/7
01-321 Warszawa
NIP: 118-165-16-57
Regon: 140741937



Jakie zbiory danych powinny zgłosić Stowarzyszenia (Spółdzielnie) i kluby do rejestru GIODO?

Konsultant RBDO: Witam serdecznie, czy mogę w czymś pomóc?

Gość: Jakie zbiory danych muszą zgłaszać do GIODO stowarzyszenia (także spółdzielnie) ?

Konsultant: Witam, Obowiązek rejestracji w GIODO, mimo że zbiory danych członków stowarzyszenia są zwolnione z obowiązku zgłoszenia do rejestru, nie dotyczy to jednak innej kategorii osób, których dane są przetwarzane w tego typu jednostkach, np.:

– beneficjentów działań stowarzyszenia
– zbiorów danych darczyńców
– rejestrów korespondencji
– rejestry monitoringu
– wszelkie inne dane osobowe osób, które nie są członkami stowarzyszenia czy spółdzielni.
Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Przetwarzasz dane? Jakie kary grożą za brak dokumentacji?

Jestem właścicielem małego przedsiębiorstwa, które prowadzę w formie działalności gospodarczej, posiadam bazy danych klientów oraz zatrudniam kilku pracowników. Nigdy nie słyszałem o ustawie o ochronie danych osobowych, nie prowadzę żadnej szczególnej ewidencji ani nie mam wdrożonego żadnego systemu odnoszącego się do przetwarzania danych osobowych, czy w związku z tym grożą mi jakieś konsekwencje prawne ? Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Czy każda firma ma obowiązek regulowania stosunku do zarządzania danymi osobowymi?

Gość: witam , czy każda firma ma obowiązek regulowania stosunku do zarządzania danymi osobowymi?

Konsultant RBDO: Jeśli zatrudnia pracownika, choćby 1, to tak.

Gość: z czego wynika obowiązek? do czego się to sprowadza?

Konsultant RBDO: Wynika to z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych i rozporządzenia do art. 39a niniejszej ustawy. Należy wdrożyć dokumentację wewnętrzną określającą procedury przetwarzania danych.

Gość: jakich formalności trzeba dokonać? Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Powierzenie przetwarzania danych osobowych innej firmie nie zwalnia z odpowiedzialności za dane administratora danych

Gość: witam,kto odpowiada za brak dokumentacji jeśli zajmuję się tym firma zewnętrzna?

Konsultant RBDO: Witam, czyli firma zewnętrzna zajmuje się przetwarzaniem danych i zawarto umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych?

Gość: tak oczywiście i kto odpowiada wtedy?

Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Poprzedni dyrektor szkoły nie wdrożył dokumentów? Co należy zrobić?

Konsultant RBDO: Witam serdecznie, czy mogę w czymś pomóc?

Gość: Witam.

Konsultant RBDO: W czym mogę pomóc?

Gość: Jestem Dyrektorem szkoły od września i okazuje się że do tej pory poprzedni dyrektor nie wdrożył w szkole dokumentacji odnośnie danych osobowych- czy grożą za to jakieś konsekwencje?

Konsultant RBDO: Otóż należałoby to jak najszybciej uregulować obowiązki administratora danych (jakim w tym przypadku jest Dyrektor placówki oświatowej). Nie ma żadnych konsekwencji za brak wczesniejszej dokumentacji. Dopóki kontrole PIP lub GIODO nie reagowały, nie ma to znaczenia. Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Czy biuro rachunkowe w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, podlega pod ustawę o ochronie danych osobowych ?

1. Prowadzę biuro rachunkowe w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, w ramach swoich usług świadczę obsługę kadrowo płacową kilku niewielkich firm zatrudniających w sumie 12 pracowników, czy podlegam pod ustawę o ochronie danych osobowych ? Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Dane osobowe w warsztacie samochodowym?

Prowadzę warsztat samochodowy i zatrudniam 3 mechaników, wiem, że  dane przetwarzane przeze mnie w związku z zatrudnieniem moich pracowników muszę odpowiednio zabezpieczyć oraz prowadzić dokumentację o jakiej mowa w ustawie o ochronie danych osobowych – ale czy muszę zbiór danych osobowych pracowników zgłaszać do rejestracji GIODO ?


Pilne! Rozporządzenie UE z 27 kwietnia 2016 roku weszło w życie i zaostrzy kary do 4% przychodu firmy – kary będą nakładane w Polsce jednoinstancyjnie przez nowopowołany Urząd Ochrony Danych!

ZABEZPIECZ FIRMĘ I ZAMÓW – Dokumentację z Instrukcją rejestracji zbiorów do GIODO i wsparciem prawnym + E-SZKOLENIE Z NOWYCH PROCEDUR UE Z CERTYFIKACJĄ ZA  149 zł + 23%


Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Opinie RBDO: Zbiór danych Klientów aptek – czy podlega zgłoszeniu do GIODO?

Konsultant RBDO: Witam serdecznie, czy mogę w czymś pomóc? Jesteśmy także do Państwa dyspozycji pod numerem infolinii: +48 (22) 487 86 70

Gość: WITAM. JEŚLI CHODZI O PLACÓWKI MEDYCZNE I APTEKI, JAKIE BAZY DANYCH NALEŻY ZGŁASZAĆ DO GIODO?

Konsultant RBDO: Zbiory danych osób korzystających z usług medycznych administratora danych sa zwolnione z obowiązku zgłoszenia do GIODO – nie nalezy jednak zapomnieć o obowiązku prowadzenia dokumentacji wewnętrznej. Zbiory korespondencji nie podlegają zwolnieniu. Czytaj dalej

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Zbiory danych Kościoła, parafii a zgłoszenie do GIODO?

Gość: jakie zbiory muszą zgłaszać kościoły do GIODO?

Konsultant RBDO: Witam, zasadniczo Kościoły nie muszą zgłaszać do GIODO. Ale muszą posiadać dokumentację przetwarzania danych. W dokumentacji RBDO mamy zestaw dokumentacji specjalnie przygotowany dla Parafii – opracowany z godnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski.

Gość: A czy darczyńcy i ofiarodawcy parafii podlegają pod rejestrację w GIODO?

Konsultant RBDO: To zależy czy należy do wiernych danej parafii czy nie. Jeśli należy do parafii to nie trzeba zgłaszać zbioru do GIODO.

Gość: zazwyczaj to parafinie…

Konsultant RBDO: Zbiory danych członków Kościoła nie podlegają zgłoszeniu do GIODO. Ale jeśli chodzi o jakąś fundacje przyparafialną zbierającą na inne cele innych beneficjentów to już nie podlega to pod zwolnienie.

Gość: Dziękuję za informację.

Zapraszamy do sklepu RBDO. Obecnie oferujemy usługi wdrożeniowe w bardzo korzystnych cenach promocyjnych.


Rekomendujemy wdrożenie jednego z poniższych wariantów, w zależności od Państwa potrzeb:

Dokumentacja ochrony danycha) podstawowy element wymagany w niemal każej firmie i jednostce orgaznizacyjnej  – Dokumentacja ochrony danych dla firm, szkół lub organizacji – w ofercie za 99 zł netto + 23% VAT

b) jesli posiadasz dodatkowo zbiory podlegające rejestracji do GIODO  – zamów Dokumentację z Instrukcją zgłoszenia do GIODO – w ofercie za 199 zł netto + 23% VAT

c) jeśli chcesz zlecić audyt i rejestrację zbiorów prawnikowi wówczas zamów audyt z dokumentacją i rejestracją zbiorów do GIODO – 699 zł netto + 23% VAT

d) jeśli szukasz kompleksowej usługi ze szkoleniem wyznaczonej osoby – wówczas zamów kompleksowe wdrożenie ze szkoleniem + 12 m-cy wsparcia prawnego – 2690 z ł netto + 23% VAT


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod mailem: biuro@rbdo.pl lub numerem infolinii czynnej od poniedziałku do piątku w odz. 9 – 17.:  (22) 487 86 70

Łukasz

Zapraszam do współpracy,
Łukasz Cieniak
Dyrektor Generalny RBDO
Rejestracja i Bezpieczeństwo Danych Osobowych

E: biuro@rbdo.pl
T: (22) 487 86 70
K: +48 664 484 218

Biuro RBDO
ul. Kopalniana 22a/7
01-321 Warszawa
NIP: 118-165-16-57
Regon: 140741937

 

class="entry-utility-prep entry-utility-prep-cat-links">Zaszufladkowano do kategorii FAQ | z odpowiedź

Zaufali nam m.in.

Zapytaj o wdrożenie

Infolinia
Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji jakie wdrożenie wybrać, prosimy o kontakt na infolinię (czynna 9-17) lub przesłanie wiadomości przez formularz.

Infolinia: 222-905-320
Na Państwa pytanie odpowiemy w ciągu najbliższych godzin.
Zapewniamy Państwu najwyższą jakość usług. Do każdego zamówienia zapewniamy wsparcie prawnika - bez żadanego limitu!

Zaufało nam już ponad 5000 firm, instytucji i jednostek organizacyjnych!
Zapraszamy do współpracy!